Charytatywny turniej. Pomagali finaliście programu „Mam talent”

Data publikacji: 22.12.2019 18:34
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Sport
22.12.2019 Starachowice. Turniej charytatywny

22.12.2019 Starachowice. Turniej charytatywny "Świątecznie dla Patryka"
Fot. FKS Łazy

W Starachowicach odbył się charytatywny turniej sportowy. Dochód z imprezy ma pomóc w rehabilitacji Patyka Niekłania, finalisty programu „Mam talent”, który kilka miesięcy temu uległ poważnemu wypadkowi.

Organizatorem turnieju był Familijny Klub Sportowy Łazy. To już trzecia edycja przedsięwzięcia z którego dochód przeznaczony jest na leczenie potrzebujących informuje jeden z organizatorów Konrad Rączka. W tym roku pieniądze trafią do starachowiczanina, Patryka Niekłania, utalentowanego akrobaty i sportowca, który walczy o pełnię zdrowia po wypadku samochodowym.

Zasadą zmagań jest rozegranie towarzyskich spotkań w systemie pucharowym. Od soboty na parkiecie rywalizowało 20 drużyn piłkarskich. Ich opłata wpisowa to duży zastrzyk pieniędzy dla chorego. Po zmaganiach sportowych rozpoczęły się licytacje. Można było zdobyć między innymi rękawice Jerzego Dudka, koszulkę Roberta Lewandowskiego czy bramkarza stulecia Józefa Młynarczyka, oczywiście z autografami. Jedna z wolontariuszek, Julia Ostatek podkreślała, że istotnym elementem świątecznych turniejów organizowanych przez klub Łazy jest możliwość spotkań w rodzinnej atmosferze, rozmów o sporcie i wymiany doświadczeń.

Licytacje zakończyły się koncertem piosenkarzy związanych ze Starachowicami. Wystąpiła między innymi Ewa Jach czy Paula Curly Kucharska. Pełne dane dotyczące zebranej kwoty będą znane w ciągu kilku najbliższych dni.

22.12.2019 Starachowice. Turniej charytatywny "Świątecznie dla Patryka"Fot. FKS Łazy

Reklama