Potrącił śmiertelnie nastolatka. Stanie przed sądem

Data publikacji: 24.12.2019 09:33
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wypadek w miejscowości Sichów Duży w gminie Rytwiany

Wypadek w miejscowości Sichów Duży w gminie Rytwiany
17.08.2019 / Fot. KPP Staszów

12 lat więzienia grozi 53-letniemu Przemysławowi S. Jest on oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginął 14-letni rowerzysta. W chwili zdarzenia kierowca pojazdu był nietrzeźwy. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło w sierpniu, w miejscowości Sichów Duży w gminie Rytwiany.

Przemysław S., kierujący Fordem Fiestą wjechał w nastoletniego rowerzystę. Cyklista poruszał się prawidłowo przed nim, w tym samym kierunku. Pomimo udzielania pomocy medycznej, chłopiec zmarł.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że mężczyzna usłyszał jeden zarzut. Dotyczy spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Przemysław S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, jednak skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania. Mężczyzna jest tymczasowo aresztowany.

Śledczy zebrali kompletny materiał dowodowy i skierowali w tej sprawie akt oskarżenia do sądu. Wkrótce zostanie wyznaczony pierwszy termin rozprawy.

Tagi do tego wpisu
Reklama