Działacze PiS dzielili się opłatkiem w Starachowicach

Data publikacji: 24.12.2019 12:42
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
24.12.2019 Starachowice. Opłatek PiS. Na zdjęcia radna Agnieszka Kuś komendant OHP Jacek Sabat poseł Krzysztof Lipiec wojewoda Zbigniew Koniusz ojciec Marian Puchała dyrektor WORD Zbigniew Duda starosta konecki Grzegorz Piec

24.12.2019 Starachowice. Opłatek PiS. Na zdjęcia radna Agnieszka Kuś, komendant OHP Jacek Sabat, poseł Krzysztof Lipiec, wojewoda Zbigniew Koniusz, ojciec Marian Puchała, dyrektor WORD Zbigniew Duda, starosta konecki Grzegorz Piec
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Członkowie oraz sympatycy Prawa i Sprawiedliwości składali sobie życzenia, a także dzielili się opłatkiem w Starachowicach. Na spotkanie wigilijne, zorganizowane przez prezesa świętokrzyskich struktur partii - posła Krzysztofa Lipca przyszły osoby związane z PiS, ale także współpracownicy i przyjaciele parlamentarzysty.

Poseł Krzysztof Lipiec dziękował wszystkim za pracę na rzecz Polski i regionu.

- Wszystko czynimy dla Rzeczypospolitej, więc zanim zasiądziemy przy rodzinnych stołach, jest czas na refleksję o Rzeczypospolitej - mówił poseł.

Parlamentarzysta przypomniał, że podczas ostatnich wyborów, największa dynamika poparcia dla PiS była w naszym województwie. Obronione zostały trzy mandaty senatorskie, jest o jeden więcej mandat poselski. Krzysztof Lipiec życzył, aby święta upłynęły w Bożej Łasce, co da moc do promieniowania dobrem dla innych.

- Naszym obowiązkiem jest dawać świadectwo przywiązania do wartości chrześcijańskich, dziś musimy zwyciężyć w walce o wartości - mówił.

Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podkreślił, że świętowanie razem z szefem struktur Prawa i Sprawiedliwości jest sposobem określenia swojego miejsca w polityce. Przypomniał, że jesteśmy w przededniu ważnych wyborów prezydenckich, które będą wymagać kolejnej pracy. Życzył też ciepłych, rodzinnych świąt i zdrowia.

- Przed nami wielkie wyzwania. W ten wigilijny wieczór Dzieciątko Jezus przychodzi do każdego z nas, napełnienia dobrą nowiną i skłania do pojednania się z bliskimi, aby potem to dobro przenieść do pracy z ludźmi - mówił z kolei marszałek Andrzej Bętkowski.

Życzenia składali także samorządowcy i przedstawiciele wielu instytucji. Przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś nawiązał do słów Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, życzył współpracownikom odwagi w życiu publicznym i sojuszników, którzy pomogą wypełniać obowiązki.

Grzegorz Piec, starosta konecki składając życzenia przypomniał, że przed nami kolejne wybory, trzeba przyłożyć się do pracy, aby prezydentura Andrzeja Dudy trwała przez kolejną kadencję.

Starosta kielecki Mirosław Gębski jako prezent przywiózł kosz domowych przetworów. W imieniu radnych powiatowych i miejskich z klubu Prawa i Sprawiedliwości życzenia złożyła Agnieszka Kuś, a Jacek Sabat - świętokrzyski komendant OHP przypomniał, że odnowiony budynek szkoły w Starachowicach powstał dzięki pracy posła Krzysztofa Lipca.

Modlitwę poprowadził superior klasztoru na Świętym Krzyżu ojciec Marian Puchała i przypomniał, że światło świecy jest symbolem Chrystusa, który jest światłością świata.

Pobłogosławił tez opłatki, którymi podzielili się zebrani.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama