„Arka Nadziei” po raz kolejny zarządcą schroniska w Dyminach

Data publikacji: 27.12.2019 15:14
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Stowarzyszenie „Arka Nadziei” nadal będzie prowadziło Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Urząd Miasta w Kielcach rozstrzygnął konkurs, do którego wpłynęła tylko jedna oferta. Propozycja stowarzyszenia, które dotychczas zarządzało schroniskiem została już sprawdzona pod względem formalno-prawnym.

Jak informuje Wojciech Moskwa, prezes stowarzyszenia, w tym roku wprowadzono istotną zmianę, ponieważ umowa będzie obowiązywała nie tak jak dotychczas przez rok, ale przez trzy lata.

- Dzięki temu będziemy mogli sobie zaplanować długoterminowe działania i lepiej je zrealizować. W placówce jest jeszcze sporo do zrobienia, więc także i wyzwań przed nami dużo - mówi Wojciech Moskwa.

Jak dodaje, nowością od tego roku będzie prowadzenie w schronisku edukacyjnych pogadanek dla dzieci.

- W 2020 roku chcemy doposażyć schronisko w meble dla zwierząt, a także zakupić m.in. aparat USG. Planujemy również stworzyć plac edukacyjny dla dzieci, na którym będziemy uczyć najmłodszych jak postępować z psem, jak go odpowiednio karmić, czy jak się zachować w przypadku spotkania obcego zwierzęcia - zapowiada Wojciech Moskwa.

Stowarzyszenie „Arka Nadziei” kieruje Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach od 2013 roku. W 2020 roku na ten cel otrzymało 1,2 mln zł, a w kolejnych latach dostanie odpowiednio 1,25 mln zł i 1,3 mln zł.

Reklama