Zęby sandomierskich uczniów pod kontrolą

Data publikacji: 28.12.2019 11:35
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Zdrowie
Komentarze
28.12.2019. Sandomierz. Na zdjęciu pierwsza z prawej Dorota Dąbrowska  dyrektor NZOZ Sandomierskie Centrum  Stomatologii drugi z lewej Marcin Piwnik  starosta sandomierski

28.12.2019. Sandomierz. Na zdjęciu (pierwsza z prawej): Dorota Dąbrowska - dyrektor NZOZ Sandomierskie Centrum Stomatologii, drugi z lewej: Marcin Piwnik - starosta sandomierski
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Uczniowie szkół ponadpodstawowych znajdujących się w Sandomierzu mają zapewnioną bezpłatną opiekę stomatologiczną. Na mocy umowy podpisanej przez starostę Marcina Piwnika i stomatolog Dorotę Dąbrowską, do końca maja przyszłego roku uczniowie będą mogli leczyć się w gabinecie, z którym władze powiatu podpisały umowę.

Dotyczy to 5 szkół prowadzonych przez powiat tj. I i II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich.
Do tego projektu dołączyły też inne placówki tj. Katolickie Licem Ogólnokształcące i Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. W sumie umowa dotyczy około 2,7 tys. osób - poinformował starosta sandomierski Marcin Piwnik.

Na zapytanie ofertowe odpowiedziały dwie firmy, jedna z Warszawy, a druga lokalna, z którą podpisano umowę. Jest to NZOZ Sandomierskie Centrum Stomatologii. Uczniowie będą przyjmowani w dwóch gabinetach należących do centrum. Najpierw przejdą przeglądy uzębienia, po czym osoby wymagające leczenia zostaną poinformowane o terminach i zakresie świadczonych usług. Można będzie m.in. leczyć ubytki, a w razie konieczności usunąć zęba.

Jak powiedział starosta Marcin Piwnik w planach jest utworzenie międzyszkolnego gabinetu stomatologicznego. Starostwo dysponuje pomieszczeniami w bursie szkolnej. Władze chcą doprowadzić do tego, aby Sandomierskie Centrum Stomatologii wyposażyło ten gabinet, dzięki czemu uczniowie mieliby większy komfort w dostępie do tych usług. Ich sfinansowanie w całości zapewnia Narodowy Fundusz Zdrowia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama