Nowa wystawa w sandomierskim BWA

Data publikacji: 28.12.2019 16:40
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Komentarze
28.12.2019 Sandomierz. Wystawa pt. „Porównania”

28.12.2019 Sandomierz. Wystawa pt. „Porównania”
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W Galerii Biura Wystawa Artystycznych w Sandomierzu można oglądać wystawę prac artystów związanych z Ziemią Sandomierską. Ekspozycja jest pokłosiem konkursu organizowanego od 28. lat pt. „Porównania”. Komisja konkursowa spośród 75. nadesłanych prac zakwalifikowała na wystawę 43. Przyznano nagrody.

Jak powiedziała Katarzyna Pisarczyk, dyrektor BWA w Sandomierzu, wystawa jest różnorodna. Jest zarówno malarstwo tradycyjne sztalugowe, jak i rysunek, rzeźba, linoryty, grafika komputerowa, kolaż, papier czerpany oraz techniki łączone.

- Ekspozycja obrazuje najnowsze trendy w sztuce oraz dziedziny, w których najlepiej czują się nasi twórcy - dodała dyrektor Pisarczyk.

Jednym z motywów, który przewija się na wystawie, jest natura. Regulamin konkursu nie ograniczał ani stosowanych technik, ani motywów podejmowanych przez autorów.

Jury pod przewodnictwem prof. Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie najwyżej oceniło dwie artystki - Bożenę Wójtowicz-Ślęzak za prace z zakresu tkaniny unikatowej i Elżbietę Brzezińską za zestaw prac będących połączeniem grafiki komputerowej z malarstwem akwarelowym.

Komisja przyznała też dwie drugie, równorzędne nagrody dla Szczepana Siudaka i Ewy Podlodowskiej. Ponadto na trzecim miejscu znalazły się trzy osoby - Andrzej Karwat, Andrzej Rachoń i Sylwia Lis-Personie.

Wystawa będzie czynna do 26 stycznia 2020 roku.

Tagi do tego wpisu
adv adv
Wiadomości
Reklama