Podzielmy się zbędną odzieżą z potrzebującymi

Data publikacji: 03.01.2020 08:33
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Co zrobić z niepotrzebną kurtką, szalikiem czy rękawiczkami? W Kielcach w ramach ogólnopolskiej akcji „Wymiana Ciepła”, powstał pierwszy wieszak, za pomocą którego możemy zbędną garderobą podzielić się z potrzebującymi.

Szafa została ustawiona w ogrzewalni dla bezdomnych przy ulicy Ogrodowej w Kielcach. Inicjatorką akcji jest Barbara Tomaszewska, która od wielu lat pomaga potrzebującym. Tym razem chce wesprzeć ubogich i podarować im odrobinę ciepła.

- Wiele osób w nowym roku robi porządki w szafach i często wyrzuca zbędne ubrania. Wiele z nich można wykorzystać. One mogą przydać się osobom, którym jest po prostu zimno - dodaje.

Inicjatorka zachęca, aby w akcję włączyło się jak najwięcej kielczan. Zwykle, gdy nam zimno idziemy sklepu i kupujemy sweter, szalik, kurtkę i rękawiczki. Są jednak osoby, których na to nie stać - dodaje.

Szafa stanęła w ogrzewalni ostatniego dnia grudnia. Wówczas w placówce było kilka osób, które po ustawieniu mebla, wzięły potrzebną im odzież. Inicjatorka dodaje, że akcja nie jest w żaden sposób finansowania, a powstaje dzięki dobroci innych. Wkrótce podobne meble pojawią się przy ulicy Żniwnej i Jagiellońskiej.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama