Anna Krupka chce być ambasadorem Świętokrzyskiego

Data publikacji: 03.01.2020 10:16
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Anna Krupka - wiceminister sportu

Anna Krupka - wiceminister sportu
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Najważniejszym wydarzeniem ubiegłego roku były wybory do europarlamentu i parlamentu krajowego, które potwierdziły zaufanie Polaków do rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Wiceminister sportu i świętokrzyska posłanka PiS Anna Krupka podkreśla, że ubiegłoroczne sukcesy oznaczały rekordowe poparcie w całym regionie i wielu powiatach. - W jesiennych wyborach głosowało na mnie 70 tys. osób, co jest olbrzymim znakiem poparcia i zaufania jakim darzą mnie  mieszkańcy regionu - mówi Anna Krupka.

Wiceminister zapowiada, że nadal chce być ambasadorem świętokrzyskiego i zabiegać w Radzie Ministrów o ważne dla nas inicjatywy i pieniądze na ich realizację. Jako przykład takiego działania podała lokalizację w Kielcach laboratoriów Głównego Urzędu Miar, które mogą stać się kołem zamachowym dla gospodarki.

Anna Krupka przypomniała, że w ciągu ostatnich 4 lat, dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu w wysokości 80 mln zł wybudowano m.in halę przy ulicy Jagiellońskiej, w Strawczynku i Rytwianach. Powstaje także stadion Politechniki Świętokrzyskiej i wiele mniejszych obiektów sportowych. - Zamierzam nadal aktywnie pozyskiwać pieniądze i być najlepszym ambasadorem świętokrzyskiego - deklaruje posłanka.  

Komentując najważniejsze wydarzenie polityczne tego roku, czyli wybory prezydenckie - ma nadzieję, że zakończą się w pierwszej turze, zwycięstwem Andrzeja Dudy - kandydata Zjednoczonej Prawicy, który jest filarem i gwarantem dobrej zmiany i polityki wsparcia polskich rodzin, realizowanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzystka zapowiedziała że  zamierza aktywnie włączyć się w prowadzenie kampanii wyborczej.

Reklama