Były prezes Korony skazany

Data publikacji: 03.01.2020 13:39 / Data aktualizacji: 03.01.2020 14:21
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Tomasz Chojnowski

Tomasz Chojnowski
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, 4 tys. złotych grzywny i obowiązek naprawienia szkody - to wyrok, jaki zapadł w sprawie Tomasza Chojnowskiego, byłego prezesa Korony Kielce.

Był oskarżony o oszustwo i przywłaszczenie 180 tys. zł na szkodę spółki Korona i właściciela hurtowni sportowej Łukasza O.

Sędzia Joanna Wojewodzic-Wojtyna, w uzasadnieniu wyroku przypomniała o tym, w jaki sposób dochodziło do przestępczych procederów. W pierwszym przypadku chodziło o to, że Monika K., współpracująca z klubem jako doradca ds. public relations miała opracować folder reklamowy i przygotować wystawę z okazji 40-lecia Korony. Kosztowało to ponad 21 tys. zł. Kobieta miała własną firmę, miała podpisaną umowę o współpracy z klubem, więc mogła te zlecenia wykonać w ramach tej umowy.

Ówczesny prezes Korony za te prace polecił kobiecie wystawić rachunki, a kiedy klub wypłacił jej pieniądze, zażądał by mu je zwróciła.

- Niewątpliwie takie zachowanie stanowi przestępstwo oszustwa. Oskarżony doprowadził Koronę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Działał w sposób wyrachowany i z premedytacją - oceniła sędzia.   

Drugi zarzut, za który odpowiadał Tomasz Chojnowski, dotyczył przywłaszczenia 180 tys. zł na szkodę właściciela hurtowni sportowej Łukasza O.

Proces karny Tomasza Chojnowskiego rozpoczął się w marcu 2015 roku. Postępowanie musiało zostać przerwane, ze względu na przedłużające się problemy zdrowotne sędzi prowadzącej tę sprawę. Proces z nowym składem sędziowskim rozpoczął się w połowie 2017 roku.

Wyrok, który zapadł w Sądzie Rejonowym w Kielcach jest nieprawomocny.

Reklama