Na cmentarzu komunalnym w Sandomierzu stanął zniczomat

Data publikacji: 03.01.2020 13:51
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.01.2020. Sandomierz. Zniczomat na cmentarzu komunalnym w Sandomierzu

03.01.2020. Sandomierz. Zniczomat na cmentarzu komunalnym w Sandomierzu
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Na cmentarzu komunalnym w Sandomierzu - największym w mieście, zainstalowany został automat, w którym można na miejscu kupić wkłady do zniczy.

Wystarczy mieć ze sobą drobne pieniądze. Obsługa jest bardzo prosta - powiedział Piotr Sołtyk, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu.

Monety dwu lub pięciozłotową należy umieścić w oznakowanym miejscu, a następnie przekręcić dźwignię mechanizmu. W otworze znajdującym się poniżej pojawia się wybrany wkład do znicza.

Prezes dodał, że pomysł został zaczerpnięty z nekropolii znajdujących się w innych miastach. Jest to udogodnienie dla osób odwiedzających cmentarze, ponieważ nie zawsze czynne jest stoisko ze zniczami, a wtedy można skorzystać z tzw. zniczomatu.

Prezes Piotr Sołtyk nie ukrywa, że sprzedaż wkładów to także sposób na pozyskanie dodatkowych środków finansowych dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu.

Automat do sprzedaży wkładów znajduje się w centralnej części cmentarza krukowskiego przy głównej bramie po lewej stronie, niedaleko ujęcia wody.

Tagi do tego wpisu
Reklama