Świętokrzyski poseł chce być szefem PO

Data publikacji: 03.01.2020 15:49
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
Na zdjęciu: Bartłomiej Sienkiewicz

Na zdjęciu: Bartłomiej Sienkiewicz
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyski poseł i były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz zamierza ubiegać się o funkcję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej - poinformował PAP szef komisji wyborczej Łukasz Abgarowicz.

Dodał, że zgłoszenie Sienkiewicza zostało zaanonsowane mailowo, a jego dokumenty są "w drodze". Pytany przez PAP Bartłomiej Sienkiewicz nie chciał wypowiadać się w tej kwestii.

Bartłomiej Sienkiewicz byłby jednym z sześciorga kandydatów na szefa PO. Dotąd zgłosili się senator Bogdan Zdrojewski, europoseł Bartosz Arłukowicz, szef klubu KO Borys Budka, obecny wiceszef PO Tomasz Siemoniak i posłanka Joanna Mucha. Termin zgłoszeń kandydatów na przewodniczącego PO mija dziś o północy.

Pod koniec stycznia upływa czteroletnia kadencja Grzegorza Schetyny jako szefa partii. Schetyna poinformował, że nie będzie ponownie ubiegał się o funkcję szefa Platformy.

Następny przewodniczący, tak jak dotychczasowy lider (i podobnie jak Donald Tusk w 2013 r.) wybrany zostanie w drodze głosowania korespondencyjnego, w którym prawo udziału będą mieli wszyscy członkowie Platformy Obywatelskiej.

Zgodnie z grudniową uchwałą Rady Krajowej PO, pierwsza tura wyborów szefa Platformy odbędzie się 25 stycznia, ewentualna druga, jeśli byłaby potrzebna - 8 lutego.

adv adv
Wiadomości
Reklama