Co w tym roku szykują nam drogowcy?

Data publikacji: 03.01.2020 15:50
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 12.03.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Generalny pomiar natężenia ruchu, dokończenie budowy drogi ekspresowej S7 w województwie świętokrzyskim i opracowanie koncepcji drogi S74. To niektóre zadania, które w tym roku planuje kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Małgorzata Pawelec-Buras, rzecznik instytucji informuje, że przed firmą dużo pracy.

- Jednym z najważniejszych zadań będzie zakończenie budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku między Skarżyskiem a granicą województw świętokrzyskiego i mazowieckiego - dodaje.

W grudniu 2019 roku, na kilka miesięcy przed terminem, został oddany brakujący 8-kilometrowy odcinek trasy. Zgodnie z umową, wykonawca może dokończyć pozostałe prace w obrębie węzła Skarżysko-Kamienna Północ i dróg dojazdowych do maja 2020 roku.

Po wybudowaniu drogi S7 kolejnym krokiem jest budowa drogi S74. Trwa opracowywanie koncepcji programowych, czyli dokumentacji niezbędnej do wykonania projektu. Dotyczy czterech odcinków: od granicy województwa świętokrzyskiego i łódzkiego do miejscowości Przełom/Mniów, Przełom/Mniów - węzeł Kielce-Zachód, Cedzyna - Łagów i Łagów - Jałowęsy. - Zgodnie z podpisanymi umowami trwają prace dla dwóch kolejnych odcinków, czyli obwodnicy Opatowa oraz przejścia S74 przez Kielce. Zakończenie prac przygotowawczych, na wymienionych odcinkach, planowane jest w 2020 roku - dodaje Małgorzata Pawelec-Buras.

Nadal trwają prace nad budową obwodnicy Morawicy na drodze krajowej nr 73 Kielce - Busko-Zdrój - Tarnów. Obecnie wykonawca m.in. układa podbudowę na nowej, wschodniej jezdni obwodnicy. Pierwszy etap inwestycji jest realizowany od 2018 roku i zakończy się wiosną 2022 roku. W tym etapie obwodnica będzie budowana w śladzie istniejącej drogi.

W tym roku wykonywany jest także generalny pomiar ruchu. Odbywa się on raz na 5 lat. Wcześniej do liczenia pojazdów były wyznaczone osoby. Teraz odpowiadają za to urządzenia pomiarowe.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama