Remonty dróg najważniejszymi inwestycjami w nowym roku w Skarżysku

Data publikacji: 04.01.2020 12:31
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.09.2019. Skarżysko-Kamienna. Interwencja. Pełna dziur gruntowa droga

11.09.2019. Skarżysko-Kamienna. Interwencja. Pełna dziur gruntowa droga
Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Zdecydowana część tegorocznego budżetu Skarżyska zostanie przeznaczona na remonty i budowę dróg. Dochody wyniosą niespełna 214 mln złotych przy wydatkach na poziomie ponad 212 mln. Wobec tego nie ma planów zadłużania miasta, planowana jest nadwyżka w wysokości 1,6 mln złotych.

Wśród inwestycji jednorocznych najwięcej pozycji zajmują przebudowy i remonty ulic.
W planach są prace m.in. na Kochanowskiego, Jeżynowej, Borówkowej, Św. Alberta, Krzemowej, Granitowej, Bazaltowej. Będzie także modernizacja Urzędu Miasta, oświetlenia na ul. Kilińskiego i inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego.

W planach wieloletnich znalazł się z kolei remont ulicy Mościckiego, budowa ulicy Leśnej, Kościelnej czy Jodłowej. Na ulicy Grota-Roweckiego powstanie chodnik.

Modernizację przejdzie także miejski monitoring, oświetlenie uliczne i rozwój e-usług elektronicznych. Kontynuowane mają być też prace termomodernizacyjne budynków użyteczności publicznej. Prowadzona będzie rewitalizacja osiedli Zachodnie i Dolna Kamienna.

Wszystkie inwestycje szacowane są na poziomie 40 mln złotych, w przypadku większości z nich pozyskano pieniądze zewnętrzne. Prezydent Konrad Krönig uspokaja także, że nie będzie większych oszczędności w administracji czy kulturze. Jak mówi - przez ostatnie lata zaciskaliśmy pasa, więc teraz nie ma potrzeby wprowadzania kolejnych ograniczeń.

Reklama