LED-y oświetlą gminę Skalbmierz

Data publikacji: 06.01.2020 10:44
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 27.03.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Tysiąc trzysta przestarzałych lamp na terenie gminy Skalbmierz zostanie wymienionych na nowoczesne LED-y. Gmina na modernizację oświetlenia ulicznego pozyskała 80 procentowe dofinansowanie unijne.

Marek Juszczyk - burmistrz Skalbmierza nie kryje zadowolenia, że z gminnego krajobrazu znikną energochłonne, stare latarnie rtęciowe. W ich miejscu zostanie zamontowane nowe, energooszczędne oświetlenie, które obniży o 75 procent koszty energii. Nie bez znaczenia jest także to, że światło ledowe jest jaśniejsze, co znacznie poprawia widoczność na drogach i bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo.

- To zadanie priorytetowe. Co roku koszty związane z oświetleniem ulicznym sięgają około 300 tys. zł rocznie. Nasze oświetlenie uliczne było słabej jakości. Wymagało to natychmiastowych działań - tłumaczy burmistrz.

Jak dodaje, gmina przy okazji realizacji projektu tym razem z własnych pieniędzy uzupełni brakujące na terenie gminy słupy i elementy oświetlenia.

- W gminie jest jeszcze sporo „czarnych plam” - mówił burmistrz.

Zadanie ma zostać zrealizowane do końca tego roku. Gmina Skalbmierz na realizację projektu otrzyma dofinansowanie w wysokości około miliona złotych. Całkowita wartość projektu to około 1,3 mln zł.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama