Droga prowadząca na stadion w Kunowie została zmodernizowana

Data publikacji: 06.01.2020 16:56
Autor: Robert Felczak / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.01.2020 Kunów. Wyremontowana droga na stadion

06.01.2020 Kunów. Wyremontowana droga na stadion
Fot. Lech Łodej / Facebook

Mieszkańcy Kunowa, a zwłaszcza kibice Stali Kunów mają lepsze warunki dotarcia na stadion miejski. Gmina wyremontowała drogę wiodącą do tego obiektu.

Prace zostały w całości sfinansowane z budżetu Kunowa, bo odcinek łączący stadion z główną ulicą ma status drogi wewnętrznej. Jednak jak mówi burmistrz Lech Łodej, remont był tu bardzo potrzebny.

- Na stadionie odbywa się wiele imprez miejskich, takich, jak dożynki, koncerty, Dni Kunowa, dzień dziecka czy bieg w Dniu Flagi - 2 maja. Jest to także miejsce rozgrywania spotkań Stali Kunów i treningów młodych adeptów sportu, dlatego konieczne było położenie tu nowej nawierzchni - zaznaczył.

Teren został użyczony gminie przez spółdzielnię mieszkaniową, która jest jego właścicielem, co pozwoliło na sfinalizowanie prac. Na liczącym ponad 100 metrów odcinku zamontowano także próg zwalniający, co poprawi bezpieczeństwo.

06.01.2020 Kunów. Wyremontowana droga na stadionFot. Lech Łodej / Facebook

Burmistrz Lech Łodej przypomina, że ulica jest używana przez samochody wtedy, gdy odbywają się imprezy na stadionie.

- W pozostałe dni korzystają z niej piesi, więc ten odcinek będzie dobrym miejscem na jazdę na rolkach czy rowerze. W tej części Kunowa znajduje się przedszkole i osiedle Dziewulskiego, więc taka funkcja ulicy również jest potrzebna - podkreśla.

Tę obserwację potwierdza radny z tej części miasta, Jan Jałocha. Zaznacza, że mieszkańcy czekali na remont już od wielu lat, a nowo wyremontowany odcinek pomoże w komunikacji. Sam jest członkiem zarządu kunowskiego klubu sportowego. Podkreśla, że jakość stadionu i przylegającej do niego infrastruktury jest ważny zarówno dla bezpieczeństwa, jak i wizerunku.

Droga ma długość 125 metrów i 6 metrów szerokości. Prace kosztowały prawie 140 tys. zł.

Reklama