Gwiazdy opery zaśpiewały na Świętym Krzyżu dla 4-letniego Antosia

Data publikacji: 06.01.2020 20:55
Autor: Stanisław Blinstrub / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
06.01.2020 Święty Krzyż. Charytatywny koncert kolęd. Występ finałowy  wszyscy artyści na czele z Magdaleną Idzik Renatą Drozd i Jakubem Milewskim

06.01.2020 Święty Krzyż. Charytatywny koncert kolęd. Występ finałowy - wszyscy artyści na czele z Magdaleną Idzik, Renatą Drozd i Jakubem Milewskim
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Charytatywny koncert „Gwiazdy na Trzech Króli” odbył się w klasztorze na Świętym Krzyżu. Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewali artyści operowi - mezzosopranistka Magdalena Idzik, sopranistka Renata Drozd, tenor Jakub Milewski oraz zespół Maestro Artura Jaronia. Wystąpili też muzycy związani z gminami Nowa Słupia i Bieliny - zespoły ludowe Modrzewianki i Chełmowianki, a także wokalistki - Kinga Iwan i Emilia Chlewicka.

W tym roku artyści zaśpiewali dla 4-letniego Antosia Plewińskiego z Rzepina. Chłopiec od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe i padaczkę. Jego mama po zakończeniu koncertu podziękowała organizatorom, a także wszystkim, którzy przybyli posłuchać artystów.

- Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy pojawili się na tym koncercie. Bardzo dziękuję - mówiła Zuzanna Plewińska. 

Obecnie chłopiec jest już po operacji, którą przeprowadził lekarz specjalista ze Stanów Zjednoczonych, jednak przed nim długa rehabilitacja, a w najbliższych miesiącach czeka go także przeszczep komórek macierzystych. Dlatego potrzebne są każde pieniądze. 

- Organizowanie tego typu wydarzeń stało się już tradycją - powiedział superior klasztoru oblatów na Świętym Krzyżu, ojciec Marian Puchała.

- To już kolejny koncert charytatywny. Tym razem na cześć biednego, małego Antosia. Cieszymy się z tego, że ludzie chętnie na to odpowiadają, chociaż bilety-cegiełki nie były tanie - podkreślił ojciec Puchała.

Świętokrzyski poseł PiS, Krzysztof Lipiec był pod wielkim wrażeniem zaprezentowanych utworów.

- Wyjątkowy wieczór Trzech Króli, przepiękne kolędy, wspaniałe wykonanie, cudowne audytorium, które bardzo szybko podchwyciło to kolędowanie - zaznaczył poseł Krzysztof Lipiec.

- Jestem wdzięczny ojcom misjonarzom oblatom, że mogliśmy uczynić dobro - dodał parlamentarzysta.

Wzruszona po koncercie była Renata Drozd, która wraz z innymi artystami wykonywała polskie kolędy. Dodała, że w święto Objawienia Pańskiego można było złożyć dar z siebie i serca, biorąc w nim udział. 

Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa stwierdził, że połączenie muzyki ludowej ze sztuką operową to mistrzostwo świata.

- To wyjątkowo przedłużona świąteczna atmosfera i radość z pomocy bliźniemu - powiedział Andrzej Pruś.

- Cel szczytny, dusza śpiewa, serce się raduje. Tylko przyklasnąć takim inicjatywom - podkreślił.

Charytatywny koncert na Świętym Krzyżu odbywa się od kilku lat. W tym roku Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej zorganizowali go wspólnie z marszałkiem województwa i Stowarzyszeniem Per Crucem.

KAŻDY, KTO CHCE WESPRZEĆ ANTOSIA PLEWIŃSKIEGO Z RZEPINA, MOŻE DOKONYWAĆ DOWOLNYCH WPŁAT NA KONTO:

Fundacja „Dorośli Dzieciom”
ING BANK ŚLĄSKI NR: 6410-5014-3210-0000-2327-5856-06
z dopiskiem „Darowizna dla Antosia Plewińskiego”

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama