Giemza przyspiesza, Otwinowski utrzymuje tempo, czyli kielczanie na Dakarze

Data publikacji: 07.01.2020 17:58
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Maciej Giemza na trasie rajdu Dakar

Maciej Giemza na trasie rajdu Dakar
Fot. ORLEN Team

Kielczanin Maciej Giemza z ORLEN Team zdecydowanie przyspieszył i zajął 18. miejsce na III etapie 42. Rajdu Dakar, który rozgrywany jest w Arabii Saudyjskiej. Na 16. pozycji dojechał do mety inny kielczanin Paweł Otwinowski z Duust Diverse Rally Team. Zawodnicy mieli do przejechania 504 km ze startem i metą w Neom. Odcinek specjalny miał 427 km.

Rywalizację motocyklistów wygrał Amerykanin Ricky Brabeck, drugi był Chilijczyk Jose Jgnacio Cornejo Florimo, a trzeci Argentyńczyk Kevin Benavides, wszyscy z Monster Energy Honda Team 2020. Maciej Giemza stracił do zwycięzcy 26 minut 22 sekundy.

– Na 392 km odcinka specjalnego było sporo zamieszania a propos waypointa, który chyba większości motocyklistom nie chciał się zaliczyć, przez co krążyliśmy dookoła w przekonaniu, że jesteśmy w złym miejscu. Organizator wziął pod uwagę wyniki z 389 kilometrów i ten dystans udało mi się pokonać jako 18, a nie jak mówiły początkowe wyniki 35 – napisał na swoim facebookowym profilu wychowanek KTM Novi Korona Kielce.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie objął Ricky Brabec, drugie jest Kevin Benavides, a trzeci Austriak Matthias Walkner z Red Bull KTM Factory Team. Maciej Giemza awansował na 25. pozycję. 

Na quadzie najszybciej pokonał trasę Chilijczyk Enrico Giovanni z Enrico Racing Team, drugi był Francuz Simon Vitese z #Je Peux 2020-BBR Mercier Racing, a trzeci Chilijczyk Ignacio Casale z Casale Racing. Paweł Otwinowski stracił do zwycięzcy 2 godziny 16 minut i 19 sekund.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Ignacio Casale przed Rafałem Sonikiem z Sonik Team i Chilijczykiem Enrico Giovannim. Paweł Otwinowski zajmuje 15. miejsce.

W środę uczestnicy 42. Rajdu Dakar będą mieli do przejechania 672 km z Neom do Al-`Ula. Odcinek specjalny będzie miał 453 km.

Maciej Giemza na trasie rajdu DakarFot. ORLEN Team

Reklama