Buski stadion jednak zostanie wyremontowany

Data publikacji: 08.01.2020 13:10
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
08.01.2020 Busko-Zdrój. Modernizacja stadionu miejskiego

08.01.2020 Busko-Zdrój. Modernizacja stadionu miejskiego
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Jest szansa, że ostatecznie zakończy się modernizacja buskiego stadionu przy ulicy Kusocińskiego. Inwestycja jest bardzo opóźniona.

Pierwotnie prace miały się zakończyć w listopadzie 2018 roku. Niestety wykonawca, który podjął się gruntownej przebudowy obiektu, wykonał około 30 proc. robót i niespodziewanie zszedł z budowy. Były także problemy z zapłatą należności dla podwykonawców.

Część robót na stadionie dokończyła inna firma, a obecnie zadanie warte około 6 mln zł kontynuuje Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna.

Jak informuje wykonawca, Jarosław Zabielski, gotowe są już dwa korty tenisowe. Ponadto na boisku treningowym wybudowane zostały trybuny oraz oświetlenie. Obecnie trwa przebudowa czterech boisk. W najbliższym czasie, jeśli pogoda na to pozwoli, będą kładzione nawierzchnie.

Równolegle prowadzona jest budowa wielofunkcyjnego boiska do gry m.in. w koszykówkę i siatkówkę, placu do jazdy na rolkach oraz kortu do squasha. Trwa także montaż nowego oświetlenia głównej płyty stadionu.

- W trakcie realizacji nastąpiło wiele zmian w projekcie, co spowodowało, że prace się przedłużyły. Poprzedni wykonawca pewne prace wykonał w sposób niewłaściwy. Poprawiamy, naprawiamy, dorabiamy. To bardzo trudna inwestycja także pod kątem grząskiego gruntu - zaznacza.

Zakończenie tego etapu modernizacji stadionu przewidziano na maj tego roku.

W kolejnym etapie zaplanowano remont płyty głównej stadionu oraz budowę nowego, dużego budynku z profesjonalnym zapleczem piłkarskim i salą konferencyjną. W tym roku będzie ogłoszony przetarg, a sfinalizowanie prac zaplanowano na lato 2021 roku.

Waldemar Sikora, burmistrz Buska-Zdroju ubolewa, że termin realizacji zadania wydłużył się.

- Dobra wiadomość jest taka, że prace wokół głównej płyty boiska są już na poziomie ponad 60 proc. - podkreśla.

Stadion w Busku-Zdroju powstał w 1965 roku ze środków Totalizatora Sportowego. Przypomnijmy, że częściowy remont obiekt przeszedł w 2014 roku.

Reklama