Nowe tereny rekreacyjne i wyremontowane drogi. W Końskich podsumowano 2019 rok

Data publikacji: 08.01.2020 13:51
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.10.2019. Końskie. Odnowiony staw w Starym Młynie

29.10.2019. Końskie. Odnowiony staw w Starym Młynie
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Stworzenie nowych miejsc do wypoczynku i remonty dróg - to najważniejsze inwestycje, które w ubiegłym roku udało się zrealizować w Końskich. Niektóre z nich będą kontynuowane.

Miasto zyskało m.in. tereny rekreacyjne, dzięki rekultywacji zbiorników przy ul. Browarnej i w Starym Młynie. Zastępca burmistrza Marcin Zieliński informuje, że mimo zakończenia projektu, miasto chce rozwijać te tereny i nadać im nową funkcję - otwartą strefę aktywności.

- Udało nam się uporządkować tereny graniczące i przylegające do stawów. Część działek przejęliśmy od państwa, wykarczowaliśmy krzewy i część drzew. Z nieużytków i terenów niedostępnych dla ludzi powstała tam otwarta przestrzeń dla mieszkańców - mówi wiceburmistrz.

W 2019 roku pojawiła się możliwość skorzystania z Funduszu Dróg Samorządowych. Końskie były jedną z bardziej aktywnych gmin przy zabieganiu o pieniądze. Jak mówi Marcin Zieliński, składano wnioski w trzech naborach. Budowę i modernizację części dróg udało się zakończyć w 2019 roku, część prac będzie kontynuowana w tym roku. Jednym z ważniejszych zadań było stworzenie alternatywnej drogi do szpitala.

- To zadanie jest zakończone, ale ulegnie pewnej modyfikacji. Droga zostanie dopełniona między innymi parkingiem na 100 miejsc postojowych i przystankiem autobusowym - dodaje wiceburmistrz.

Tagi do tego wpisu
Reklama