Będzie nowy klub seniora, ale inny niż dotychczasowe

Data publikacji: 09.01.2020 10:46
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.11.2019. Kielce. Budynek Placówki Opiekuńczo-Wychowawcza „Kamyk” przy ulicy Marszałkowskiej

05.11.2019. Kielce. Budynek Placówki Opiekuńczo-Wychowawcza „Kamyk” przy ulicy Marszałkowskiej
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Kolejny Klub Seniora zostanie w lutym otwarty w Kielcach. Będzie się mieścił przy ulicy Marszałkowskiej, w budynku, w którym do niedawna działała Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Kamyk”.

Jak informuje Magdalena Gościniewicz, zastępca dyrektora w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach, placówka będzie jednak miała innych charakter, niż 13 już działających klubów.

- Klub będzie przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, które są niesamodzielne, a potrzebują intensywnej, codziennej rehabilitacji - mówi urzędniczka.

Jak dodaje Magdalena Gościniewicz, w klubie prowadzonych będzie wiele działań usprawniających podopiecznych. Prowadzona będzie gimnastyka, organizowane będą także zajęcia na basenie, wyjścia do placówek kulturalnych, czy marsze z kijkami Nordic Walking.

- Będą również zajęcia informatyczne. Ponadto prowadzone będzie poradnictwo oraz kuchnia terapeutyczna. Nasi podopieczni, którzy będą w lepszej kondycji fizycznej, sami będą przygotowywać posiłki dla siebie i innych klubowiczów - mówi Magdalena Gościniewicz.

Osoby, które nie będą w stanie samodzielnie dotrzeć do placówki będą mogły liczyć na bezpłatny transport. Do września 2021 roku na działalność klubu przy ulicy Marszałkowskiej w Kielcach miasto z funduszy unijnych pozyskało 150 tys. zł.

Tagi do tego wpisu
Reklama