Poseł Tarczyński szefem polskiej delegacji w Radzie Europy

Data publikacji: 09.01.2020 13:00 / Data aktualizacji: 09.01.2020 13:31
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Dominik Tarczyński świętokrzyski poseł PiS

Na zdjęciu: Dominik Tarczyński, świętokrzyski poseł PiS
01.05.2019 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Dominik Tarczyński, świętokrzyski poseł Prawa i Sprawiedliwości został wybrany przez Sejm Przewodniczącym Delegacji Polski do Rady Europy. Parlamentarzysta będzie kierował pracami polskich posłów i senatorów wszystkich ugrupowań reprezentowanych w parlamencie.

W rozmowie z Radiem Kielce poseł Dominik Tarczyński podkreśla, że bardzo cieszy się z wyboru.

- To wielki dzień dla mnie, a także dla polskiego parlamentaryzmu. Radę Europy stanowi 46 państw, które mają bardzo istotne prawo głosu. Radzie podlega m.in. Komisja Wenecka. Swoją pracę rozpocznę od rozmowy z jej członkami, którzy są opłacani ze składek państw należących do Rady Europy - dodaje poseł.

Dominik Tarczyński zaznacza, że w swojej pracy będzie chciał przede wszystkim walczyć o dobre imię Polski, dyskutując o wszystkich reformach przeprowadzanych w naszym kraju.

Dominik Tarczyński funkcję przewodniczącego polskiej delegacji będzie sprawował do momentu objęcia mandatu w Parlamencie Europejskim.

- Po tym wydarzeniu inny członek polskiego Sejmu zostanie wybrany na przewodniczącego. Czas, który pozostał do brexitu wykorzystam, aby walczyć o dobre imię Polski na łonie Rady Europy - podkreśla parlamentarzysta.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy jest organem doradczym, jednym z głównych organów statutowych RE. Składa się z delegatów parlamentów narodowych poszczególnych państw członkowskich i zbiera się co kwartał każdego roku w Strasburgu. Polska delegacja składa się z 12 przedstawicieli oraz ich 12 zastępców. Skład zgromadzenia jest odnawiany co roku w styczniu. Dotychczasowym przewodniczącym polskiej delegacji do RE był Włodzimierz Bernacki z PiS. 

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama