Terytorialsi mają nowy obiekt w Ostrowcu Świętokrzyskim

Data publikacji: 09.01.2020 14:53
Autor: Monika Miller , Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu: Płk Grzegorz Motak - dowódca świętokrzyskich Terytorialsów

Na zdjęciu: Płk Grzegorz Motak - dowódca świętokrzyskich Terytorialsów
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej ma nowy budynek. Terytorialsi kupili gmach po szkole, nieopodal ulicy Polnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Nie oznacza to jednak, że przesądzone jest powstanie w tym mieście 3. batalionu brygady - mówi pułkownik Grzegorz Motak, dowódca świętokrzyskich Terytorialsów.

- Jest to jedna z kilku potencjalnych lokalizacji. W związku z tym, że mamy ten obiekt na własność, są duże szanse na to, że to właśnie w tym mieście powstanie kolejny batalion - mówi.

Jak dodaje, trudno stwierdzić kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie.

- Wiem natomiast, że na pewno batalion będzie tworzony od 2021 roku. Myślę, że do połowy tego roku będziemy wiedzieli gdzie zostanie ulokowany - twierdzi płk Grzegorz Motak.

Budynek po szkole jest w dobrym stanie, co oznacza że od przyszłego tygodnia będą tam organizowane szkolenia rotacyjne. Brakuje jedynie wojskowej sieci teleinformatycznej, która wkrótce powinna się pojawić. Gmach został zakupiony za ponad 7 mln zł.

Jak informuje prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński, dzięki bardzo dobrej współpracy ze strukturami wojskowymi udało się dojść do porozumienia. Przypomnijmy, że w kwietniu 2018 roku, ówczesne władze powiatu zaproponowały wojsku darowiznę działki przy ulicy Antoniego Hedy „Szarego”. Stojący na niej budynek jest jednak bardzo zniszczony. Prezydent Górczyński przekonuje, że wojsko podjęło jednak dobrą decyzje, wybierając zakup miejskiej nieruchomości.

- Lepiej przejąć ten budynek, niż budować i remontować przy ul. Hedy „Szarego” - mówi prezydent.

Na płocie okalającym budynek znalazły się tabliczki informujące o tym, że teren należy do wojska.

adv adv
Wiadomości
Reklama