Wybór Tarczyńskiego to strzał w dziesiątkę

Data publikacji: 09.01.2020 15:25
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
24.10.2019. Warszawa. Uroczystość wręczenia nowym posłom zaświadczeń o wyborze do Sejmu  na zdjęciu Dominik Tarczyński  Prawo i Sprawiedliwość

24.10.2019. Warszawa. Uroczystość wręczenia nowym posłom zaświadczeń o wyborze do Sejmu - na zdjęciu: Dominik Tarczyński - Prawo i Sprawiedliwość
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości komentując decyzję o wyborze Dominika Tarczyńskiego na przewodniczącego polskiej delegacji do Rady Europy, podkreśla, że jest to strzał w dziesiątkę.

- Poseł Dominik Tarczyński jeszcze w poprzedniej kadencji był bardzo aktywnym parlamentarzystą na forum Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. W imieniu polskiego parlamentu zabierał głos w ważnych dla nas sprawach z bardzo dobrym skutkiem - mówi.

Krzysztof Lipiec w rozmowie z Radiem Kielce stwierdził, że życzy Dominikowi Tarczyńskiemu, aby w dalszym ciągu był bardzo aktywnym posłem na forum ważnej organizacji międzynarodowej, jaką jest Rada Europy.

Zdaniem Piotra Wawrzyka, wiceministra spraw zagranicznych, Dominik Tarczyński z pewnością aktywnie i intensywnie wykorzysta okres pełnienia powierzonej mu funkcji.

- To osoba która ma kompetencje. To już nie pierwsza kadencja posła Tarczyńskiego w tym gremium, w którym bardzo często zabiera głos. Z polskiej delegacji Dominik Tarczyński jest osobą najbardziej znaną i najlepiej przygotowanych - komentuje Piotr Wawrzyk.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy jest organem doradczym, jednym z głównych organów statutowych RE. Składa się z delegatów parlamentów narodowych poszczególnych państw członkowskich i zbiera się co kwartał każdego roku w Strasburgu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama