Przyszli technicy pokazują, co potrafią

Data publikacji: 09.01.2020 15:25
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kielce. 09.01.2020. Egzamin zawodowy w Zespole Szkół Elektrycznych

Kielce. 09.01.2020. Egzamin zawodowy w Zespole Szkół Elektrycznych
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W technikach rozpoczęły się egzaminy zawodowe. W Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach sesja potrwa trzy dni i weźmie w niej udział ponad 250 uczniów.

Kwalifikacje z eksploatacji urządzeń elektronicznych starali się uzyskać uczniowie klas o profilach: technik elektryk, technik elektronik oraz technik energetyk. Młodzi ludzie czuli się dobrze przygotowani i z optymizmem wchodzili na egzamin praktyczny.

- Przez cztery lata nauczyliśmy się wystarczająco dużo, ta wiedza pozwoli nam zdać ten egzamin i iść żwawym krokiem w przyszłość. Ostatnio mieliśmy powtórkę materiału z czterech lat, poza tym były korepetycje miejskie - mówili uczniowie kieleckiego „Elektryka”.

Elżbieta Miszczyk, zastępca dyrektora szkoły informuje, że egzamin praktyczny polegał głównie na obliczeniach i rozwiązywaniu zdań. W piątek odbędzie się część teoretyczna. Dodaje, że uczniowie muszą wykazać się sporą wiedzą, żeby uzyskać kwalifikację. Przy czym na większości profili potrzeba uzyskać kilka takich kwalifikacji.

- Z części teoretycznej muszą zdobyć przynajmniej 50 proc. punktów, z praktycznej 75 proc. Do zdobycia dyplomu technika muszą mieć zdane wszystkie kwalifikacje - tłumaczy Elżbieta Miszczyk.

Kielce. 09.01.2020. Egzamin zawodowy w Zespole Szkół Elektrycznych. Na zdjęciu: Elżbieta Miszczyk - wicedyrektor ZSE w KielcachFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Jak dodaje, warto się o to starać, bowiem od kwalifikacji zależy przyszła pensja. - Przyjeżdżają do nas absolwenci pracujący na przykład w Niemczech i podchodzą do egzaminów zawodowych właśnie po to, żeby zdobyć kwalifikacje i więcej zarabiać - mówi wicedyrektor „Elektryka”.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama