Walczyli z wójtem, chcą kontrolować wybory

Data publikacji: 09.01.2020 15:39
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
24.11.2019. Bałtów. Obwodowa komisja ds. referendum

24.11.2019. Bałtów. Obwodowa komisja ds. referendum
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

15 komitetów wyborczych zadeklarowało dotychczas chęć uczestnictwa w przedterminowych wyborach Rady Gminy w Bałtowie. Dziś o 15:30 upłynął termin zgłaszania komitetów.

Z listy dostępnej na stronie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Kielcach wynika, że część odwołanych radnych będzie ubiegać się o mandaty ponownie. Wprawdzie na liście nie ma walczącego z wójtem Hubertem Żądło klubu Przełom Bałtowski, ale byli radni tej formacji: Teresa Piórkowska, Rafał Maziarski oraz Jerzy Gierczak wystartują z własnych komitetów.

Pojawiają się też inne nowe komitety, które wskazują na konkretne sołectwa, a pełnomocnikami wyborczymi i finansowymi także są osoby związane z klubem Przełom Bałtowski. To Barbara Lichota reprezentująca KWW Pętkowic i Pętkowic-Kolonii czy Anna Marzec z KWW Mieszkańców Wólki Pętkowskiej.

W sumie 12 zgłoszonych komitetów związanych jest z formacją mającą większość w rozwiązanej radzie. To rozdrobnienie ma prawdopodobnie służyć obsadzeniu jak największej liczby miejsc w komisjach wyborczych, kontrolujących przebieg głosowania.

Tylko jeden z komitetów KWW Przyjazna Gmina - Wspólne Dobro nie jest związany z klubem Przełom Bałtowski. Jego pełnomocnikiem jest także były radny Henryk Cielebąk.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama