Andrzej Szejna wiceprzewodniczącym delegacji Polski do Rady Europy

Data publikacji: 09.01.2020 15:51
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Andrzej Szejna wiceprzewodniczącym delegacji Polski do Rady Europy

Andrzej Szejna wiceprzewodniczącym delegacji Polski do Rady Europy
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Świętokrzyscy parlamentarzyści na czele polskiej delegacji w Radzie Europy. Jak informowaliśmy, przewodniczącym delegacji został poseł Dominik Tarczyński, natomiast funkcję wiceprzewodniczącego objął poseł Andrzej Szejna z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W rozmowie z Radiem Kielce świętokrzyski poseł podkreśla, że jest to wyróżnienie dla niego oraz dla całego województwa świętokrzyskiego, ponieważ dwaj parlamentarzyści z regionu będą współkierować polską delegacją do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

- To jedna z najważniejszych instytucji międzynarodowych. Myślę, że na tej płaszczyźnie będziemy współpracować zgodnie i wspólnie, walcząc o interesy Polski i prawa człowieka - dodaje.  

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy jest organem doradczym, jednym z głównych organów statutowych RE. Składa się z delegatów parlamentów narodowych poszczególnych państw członkowskich i zbiera się co kwartał każdego roku w Strasburgu.

Polska delegacja składa się z 12 przedstawicieli oraz ich 12 zastępców. Skład zgromadzenia jest odnawiany co roku w styczniu. Dotychczasowym przewodniczącym polskiej delegacji do RE był Włodzimierz Bernacki z PiS.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama