Mniej pieniędzy na sportowe imprezy w Kielcach

Data publikacji: 09.01.2020 17:09
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Finał Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Prezydenta Kielc w ramach Festiwalu Sportów Plażowych. Michał Kądzioła Marcin Ociepski vs. Jędrzej Brożyniak Michał Korycki.

Finał Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Prezydenta Kielc w ramach Festiwalu Sportów Plażowych. Michał Kądzioła, Marcin Ociepski vs. Jędrzej Brożyniak, Michał Korycki.
Kielce. 25.08.2019 / Fot. Jakub Rożek / Radio Kielce

W budżecie Kielc zmniejszono kwotę, przewidzianą na organizowanie wydarzeń sportowych. Mimo to, urzędnicy planują zorganizowanie większej liczby imprez, niż w latach ubiegłych. Grzegorz Sowiński, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w ratuszu zapowiada, że zmieni się forma wsparcia imprez przez magistrat.

Zamiast pieniędzy, miejskie instytucje, np. MOSIR, będą oferować sprzęt potrzebny do przeprowadzenia imprez oraz pomoc pracowników. Zdaniem dyrektora, to pomoże mniejszym kosztem zapewnić podobną jakość przedsięwzięć.

- Do tej pory miasto wspomagało imprezy wyłącznie finansowo, taka pomoc też się pojawi, ale w tym roku planujemy skupić się na pomocy merytorycznej i technicznej. Wiem, że taka forma pomocy spotyka się z równie pozytywnym odbiorem ze strony organizatorów – mówi.

W planach nowych imprez jest m.in. organizacja biegów survivalowych o roboczej nazwie „Hunt Run” oraz postawienie telebimu na rynku przy okazji zbliżających się mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Zgodnie z zapowiedziami w tym roku odbyć mają się imprezy cykliczne, takie jak Festiwal Sportów Plażowych na rynku, Festiwal Sportów na Kadzielni, wyścig kolarski „Solidarności”, czy Nocny Półmaraton.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama