Lider świętokrzyskiego PiS członkiem polskiej delegacji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO

Data publikacji: 09.01.2020 17:39
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
11.12.2019 Sandomierz. Krzysztof Lipiec - poseł Prawa i Sprawiedliwości

11.12.2019 Sandomierz. Krzysztof Lipiec - poseł Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Wiktor Taszlow / Radio Kielce

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu został desygnowany do polskiej delegacji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Gremium składa się z 260 przedstawicieli 29 państw Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz z członków 12 krajów stowarzyszonych, czterech delegacji krajów regionu Morza Śródziemnego i ośmiu delegacji parlamentarnych obserwatorów.

Celem Zgromadzenia Parlamentarnego NATO jest między innymi wzmocnienie więzi między państwami członkowskimi Sojuszu, promowanie demokracji, gospodarki rynkowej, kontroli parlamentarnej nad siłami zbrojnymi i polityką bezpieczeństwa, a także dialog z Rosją i Ukrainą.

Polska Delegacja Sejmu i Senatu do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO składa się z 12 przedstawicieli oraz 12 zastępców. Przewodniczącym polskiej delegacji jest poseł Przemysław  Czarnecki z PiS.

Zgromadzenie obraduje podczas dwóch sesji plenarnych: wiosennej i jesiennej, odbywających się w poszczególnych państwach członkowskich. 

adv adv
Wiadomości
Reklama