Terytorialsi mają swoje pismo

Data publikacji: 10.01.2020 10:27
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
10.01.2020. Kielce. Kwartalnik Terytorials

10.01.2020. Kielce. Kwartalnik „Terytorials”
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Żołnierze obrony terytorialnej mają swoje czasopismo. Kwartalnik „Terytorials” ma prawie 40 stron i będzie rozdawany zarówno żołnierzom, jak i osobom, które rozważają wstąpienie do tej formacji. W magazynie publikowane są artykuły napisane przez przedstawicieli wszystkich brygad w Polsce.

W pierwszym numerze zamieszczono także tekst stworzony przez 10. Świętokrzyską Brygadę OT. Daniel Woś, rzecznik oddziału informuje, że dotyczy on karabinka GROT, którym posługują się ochotnicy.

- Trafił on we wrześniu 2018 roku do naszej brygady i stanowi podstawowe wyposażenie naszych żołnierzy. Mamy już półtoraroczne doświadczenie w ich użytkowaniu i chcieliśmy się nim podzielić - dodaje.

Przedstawiciele brygady zaznaczyli, że do końca 2019 roku do sił zbrojnych dostarczono ponad 30 tysięcy karabinków GROT. Opisali także parametry techniczne broni.

W magazynie znalazł się także wywiad z pułkownikiem Arturem Barańskim, który do września 2019 roku dowodził 10. Świętokrzyską Brygadą WOT. Obecnie formuje struktury na Dolnym Śląsku. Pułkownik odpowiada m.in. na pytanie jakie wyzwania stoją przed 16. Dolnośląską Brygadą oraz czego może nauczyć się żołnierz.

Bezpłatną gazetę będą mogli nabyć żołnierze OT, a także osoby które interesują się tą formacją. Pismo będzie kolportowane m.in. podczas imprez wojskowych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama