Kolędy i pastorałki w wykonaniu najmłodszych można było usłyszeć w Koprzywnicy

Data publikacji: 10.01.2020 14:12
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Komentarze
10.01.2020. Koprzywnica. Przegląd kolęd i pastorałek

10.01.2020. Koprzywnica. Przegląd kolęd i pastorałek
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Dzieci ze szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego zaprezentowały się dziś na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koprzywnicy. Odbył się tam przegląd kolęd i pastorałek.

Alicja i Julia, które przyjechały na konkurs z powiatu staszowskiego były bardzo zadowolone z dużego zainteresowania publiczności, ponieważ dzięki temu mogły podzielić się swoją radością z innymi ludźmi.

Mirosław Sarzyński, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy, który zorganizował przedsięwzięcie podkreślał, że szkole zależy na propagowaniu piękna kolęd i przekazywaniu tradycji ich śpiewania. Jest to również okazja do zaprezentowania talentów i szukania kolejnych uzdolnionych osób.

Janusz Suszyna z sandomierskiego starostwa stwierdził, że przegląd kolęd i pastorałek w Koprzywnicy służy rozwijaniu talentów dzieci. Występując na scenie oswajają się z nią, nabywają nowych umiejętności.

Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej od 4 do 8 klasy zdobyła Gabriela Kozik z Zespołu Placówek Oświatowych w Koprzywnicy. Natomiast laureatem wśród młodszych dzieci z klas 1-3 zostało rodzeństwo Sara i Nikodem Kuklewscy z Mucharzewa w gminie Osiek.

10.01.2020. Koprzywnica. Przegląd kolęd i pastorałekFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama