Tylko jeden pies trafił do schroniska w Wojtyszkach

Data publikacji: 10.01.2020 15:37
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

W 2019 roku Zakład Usług Komunalnych w Jędrzejowie odłowił 122 bezpańskie psy. Z tej liczby za pośrednictwem strony internetowej Centrum Pomocy Dla Zwierząt, aż 74 czworonogi znalazły swoje nowe domy, a 11 odnalazło swoich dotychczasowych właścicieli.

- Dzięki temu, w ubiegłym roku z gminy Jędrzejów tylko jeden pies trafił do schroniska w Wojtyszkach - informuje Andrzej Wójcik, kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Jędrzejowie.

Jak dodaje, był to bardzo agresywny pies, którego strach było oddać. Jak zaznaczył, wielką rolę odegrały Centrum Pomocy Dla Zwierząt oraz doktor weterynarii Elżbieta Siśkiewicz, która nie tylko opiekuje się bezpańskimi psami oraz je leczy, ale również szuka im nowego domu.

W zeszłym roku na różne formy opieki nad bezdomnymi zwierzętami przeznaczyła około 500 tys. zł. Z tego prawie 300 tys. zł stanowiły koszty związane z utrzymaniem psów w schronisku w Wojtyszkach. Pozostała kwota trafiła na dofinansowywanie kastracji, sterylizacji i chipowanie oraz na opiekę weterynaryjną.

Ponadto, gmina kupuje karmę dla osób, które dokarmiają bezpańskie koty. Jak mówi burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek, gmina z roku na rok wydaje sporo pieniędzy na  ten cel. Teraz te środki, kierowane są na działania prewencyjne związane z chipowaniem, kastracją, czy sterylizacją.

Obecnie w Schronisku w Wojtyszkach pozostaje około 100 psów odłowionych w gminie Jędrzejów. Miesięcznie ich utrzymanie kosztuje gminie około 28 tys. zł.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama