Toast „skazanych” na siebie

Data publikacji: 10.01.2020 15:45
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
10.01.2020 Kielce. Spotkanie noworoczne przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego z reprezentantami mediów. Na zdjęciu od lewej Renata Janik  wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski  marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś  przewodniczący sejmiku województwa

10.01.2020 Kielce. Spotkanie noworoczne przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego z reprezentantami mediów. Na zdjęciu od lewej: Renata Janik - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Andrzej Pruś - przewodniczący sejmiku województwa
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Był wspólny toast, a także życzenia wzajemnej dobrej współpracy. – Jesteśmy na siebie skazani – mówił do dziennikarzy marszałek Andrzej Bętkowski, podkreślając ważną rolę, jaką dziennikarze odgrywają w pośredniczeniu między władzą, a lokalną społecznością.

To coroczna tradycja, że władze regionu spotykają się z przedstawicielami mediów, by złożyć sobie noworoczne życzenia.

- Wasza praca to służba, która wymaga nieregularnego systemu pracy, dlatego życzę Wam przede wszystkim chwil wytchnienia. Poza tym także owocnej współpracy z nami, władzami samorządu województwa - mówił marszałek.

Dodał, że zadania realizowane przez rządzących regionem są dedykowane różnym grupom społecznym i wszyscy powinny wiedzieć, jakie działania prowadzi się dla nich w województwie. Media to ułatwiają.

Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku powiedział, że liczy na to, iż do mieszkańców regionu w najbliższym czasie będą spływać same dobre wieści.

- Spodziewamy się także krytyki ze strony mediów. Społeczna kontrola to także obowiązek dziennikarzy. Ona nie zawsze jest dla nas przyjemna, ale zawsze jest twórcza - podkreślał.

Najlepsze życzenia - pomyślności, nie tylko w życiu zawodowym, złożyła przedstawicielom lokalnych mediów wicemarszałek Renata Janik.

Z kolei, wicemarszałek Marek Bogusławski przyznał, że jako lekarzowi nie wypada mu życzyć niczego innego, jak zdrowia.

- Jako zarząd województwa świętokrzyskiego chcemy, żeby naszym mieszkańcom żyło się coraz lepiej. Po to właśnie pracujemy - podkreślał wicemarszałek.

Senator Krzysztof Słoń zwrócił uwagę na to, że spotkania władz z przedstawicielami mediów odbywają się cyklicznie i to dobra okazja, by porozmawiać w sposób mniej oficjalny i wymienić się cennymi uwagami.

- Dziennikarze i samorządowcy to osoby, które takie uwagi potrafią formułować i przyjmować do realizacji. Dobrze jest spotkać się i potwierdzić to, że wszyscy razem działamy na rzecz społeczeństwa - zaznaczał.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele niemal wszystkich lokalnych mediów. Uroczystość uświetniły swoim występem wokalistki z Wojewódzkiego Domu Kultury.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama