Szymon Hołownia w Kielcach: chcę dotrzeć do wszystkich obywateli

Data publikacji: 11.01.2020 07:30 / Data aktualizacji: 11.01.2020 21:22
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
11.01.2020 Kielce. Spotkanie z Szymonem Hołownią w WBP

11.01.2020 Kielce. Spotkanie z Szymonem Hołownią w WBP
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Około 200 osób wzięło udział w spotkaniu z Szymonem Hołownią w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Dziennikarz telewizyjny, prezenter i publicysta, który chce kandydować w wyborach prezydenckich, promował swoją książkę „Teraz albo nigdy”.

W rozmowie z dziennikarzami Szymon Hołownia stwierdził, że zdecydował się na udział w wyborach prezydenckich, ponieważ uważa, że Polsce potrzebny jest bezpartyjny prezydent.

- Potrzebujemy prezydenta, który będzie po raz pierwszy wolny i nie będzie oceniał ustaw przez pryzmat interesów partyjnych. Obecnie potrzebujemy prezydenta, który połączy Polaków, a także rozerwie trwający klincz ugrupowań obecnych na scenie politycznej - dodaje.

Szymon Hołownia podkreślał, że jest kandydatem, który chce dotrzeć do wszystkich obywateli, a nie do elektoratów konkretnych partii.

- Spodziewam się, że w gronie, które zdecydują się oddać na mnie głos, będą ludzie z różnych stron, w tym osoby, które do tej pory nie chodziły na wybory - mówił.

Dziennikarz zaznaczył, że nie boi się zaszufladkowania i porównywania do osób spoza polityki, które zdecydowały się wystartować w wyborach.

- Nie jestem ani drugim Kukizem, ani trzecim Zełenskim, tylko pierwszym Hołownią - stwierdził.

Podczas spotkania z mieszkańcami Szymon Hołownia pytany był między innymi o kreowanie polityki zagranicznej, a także o propozycje poprawy sytuacji gospodarczej.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama