We wspólnocie jest moc, siła i energia. Członkowie i sympatycy PiS spotkali się w Sędziszowie

Data publikacji: 11.01.2020 19:16
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
11.01.2020 Sędziszów. Spotkanie świątecznonoworoczne PiS. Na zdjęciu od lewej Marek Mentel  przewodniczący Rady Powiatu Jędrzejowskiego poseł Krzysztof Lipiec i Paweł Faryna  starosta jędrzejowski

11.01.2020 Sędziszów. Spotkanie świąteczno-noworoczne PiS. Na zdjęciu (od lewej): Marek Mentel - przewodniczący Rady Powiatu Jędrzejowskiego, poseł Krzysztof Lipiec i Paweł Faryna - starosta jędrzejowski
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Odśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy” rozpoczęło się spotkanie świąteczno-noworoczne Prawa i Sprawiedliwości w Sędziszowie. W wydarzeniu wśród ponad 80 członków i sympatyków partii z powiatu jędrzejowskiego obecny był poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur ugrupowania.

Jak podkreślił, PiS ma to szczęście, że może wokół wartości chrześcijańskich płynących z bożonarodzeniowej tradycji czerpać ogromne moce. Mówił, że cieszy się, że w Sędziszowie zawiązana została wspólnota.

- To ważne wydarzenie, ponieważ we wspólnocie jest moc, siła i energia, czyli to wszystko, co jest potrzebne w 2020 roku. W roku kolejnych wyzwań dla Polski, kiedy trzeba będzie zdać kolejny egzamin. Będą nim wybory na urząd prezydenta Polski - zaznaczył poseł Lipiec.

Jak dodał, te spotkania to okazja do złożenia sobie życzeń i sięgnięcia myślą i pamięcią do czasów naszych przodków, którzy w niełatwych czasach zasiadali przy stołach wigilijnych nawet, jak byli w niewoli. 

- Mam takie przekonanie, że my dziś żyjąc w wolnej Polsce, czerpiąc moce, które płyną z wartości wspólnoty, staniemy na wysokości zadania i za rok, kiedy się tu znowu spotkamy, będziemy mogli sobie gratulować, że spełniły się życzenia. A to będzie również potwierdzeniem, że warto spotykać się przy stołach wigilijnych w różnych wspólnotach - podkreślił lider PiS w regionie świętokrzyskim.

Jak powiedział Marek Mentel, przewodniczący komitetu PiS w Sędziszowie, spotkania świąteczno-noworoczne mają tu ponad 10-letnią tradycję i z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dodał, że to doskonała okazja do złożenia sobie życzeń oraz integracji, a także sprawdzenia, ilu jest aktywnych członków PiS w powiecie jędrzejowskim. 

- Podczas spotkania prowadzone były m.in. rozmowy na temat dalszej współpracy z poszczególnymi gminami powiatu jędrzejowskiego. Prężnie działają komitety w gminach Jędrzejów i Sędziszów, natomiast w pozostałych gminach członkowie, którzy mogą czuć się odosobnieni, dzięki takim spotkaniom odczuwają naszą siłę - mówił Marek Mentel. 

Podczas wydarzenia nie zabrakło wzajemnych życzeń, łamania się opłatkiem oraz poczęstunku. Prawo i Sprawiedliwość na terenie powiatu jędrzejowskiego liczy ponad 200 członków.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama