Gmina Chęciny wabi turystów

Data publikacji: 11.01.2020 19:55
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Chęciny. Widok na zamek

Chęciny. Widok na zamek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Będzie reaktywacja Chęcińskiego Klastra Turystycznego. W najbliższych tygodniach władze gminy Chęciny zapowiadają nowe inicjatywy, które wypromują podkieleckie atrakcje turystyczne.

Klaster utworzono w 2016 roku. W jego skład wchodzą Zamek Królewski w Chęcinach, oddział Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, Jaskinia „Raj”, Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej, Muzeum Górnictwa Kruszcowego w Miedziance i Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne z Podzamcza Chęcińskiego. Ideą powołania klastra była wzajemna promocja atrakcji i podejmowanie działań mających na celu zachęcenie większej liczby turystów do odwiedzania gminy Chęciny.

Do tej pory stworzono tablice informacyjne, które znajdują się przed chęcińskimi atrakcjami i odsyłają do kolejnych wartych uwagi w gminie, a także przeszkolono pracowników instytucji, by wzmocnić promocję obiektów. 

- W najbliższych tygodniach zamierzamy podjąć kolejne dynamiczne działania, aby stworzyć następne wspólne produkty - zapowiada Robert Jaworski, burmistrz Chęcin.

- Chcemy, aby powstały nowe foldery, billboardy, być może film, spoty radiowe i telewizyjne, które będą promować ten mały kawałek regionu - wymienia.

Aktualna koncepcja popularyzowania klastra zakłada także szeroką promocję w Internecie, zwłaszcza na portalach społecznościowych, a także przygotowanie oferty turystycznej dla kurortów w regionie i biur podróży w Polsce. Burmistrz przyznaje, że w ostatnim czasie władze gminy bardziej skupiły się na ulepszaniu atrakcji turystycznych, mniej na ich promocji.

- Dzisiaj te wszystkie miejsca są przygotowane na tyle, by zachęcać turystę do odwiedzin. Przyszedł czas na to, by pozyskać gości z ościennych województw, między innymi mazowieckiego i śląskiego, otworzyć się na turystykę krajową - podkreśla burmistrz.

Włodarz nie wyklucza stworzenia wspólnego biletu do wszystkich atrakcji wchodzących w skład klastra.

Reklama