Wielki finał kolędowania w Kielcach. Byli artyści z całej Polski

Data publikacji: 12.01.2020 07:42 / Data aktualizacji: 12.01.2020 16:14
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
12.01.2020 Kielce. Kościół garnizonowy. VIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd Pastorałek i Piosenek Świątecznych Kolęda płynie z wysokości. Anna Wieleńska

12.01.2020 Kielce. Kościół garnizonowy. VIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z wysokości. Anna Wieleńska
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Najpiękniejszych kolęd i pastorałek można było posłuchać w kościele garnizonowym w Kielcach. Odbył się tam VIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z wysokości”.

Artyści swoje utwory wykonywali zarówno z własnym akompaniamentem, jak i przygotowanym wcześniej podkładem muzycznym. Jedną z najmłodszych wokalistek była 6-letnia Hanna Czwakiel, której mocno kibicowała jej mama Paulina.

- Byłyśmy z córeczką bardzo zaskoczone decyzją jury, że Hania zakwalifikowała się do koncertu finałowego. Zaśpiewała pastorałkę „Skrzypi wóz”. Nie spodziewałyśmy się takiego wyróżnienia - dodała dumna mama.

Z kolei dziewczynka przyznała, że trochę się stresowała, ale publiczności się podobało, bo otrzymała duże owacje.

Konkurs adresowany był do wszystkich placówek oświatowych oraz domów kultury i artystów indywidualnych. Wokaliści oceniani byli w czterech kategoriach wiekowych oraz w kategoriach młodszy i starszy zespół wokalny lub wokalno-instrumentalny.

W konkursie wzięli udział także młodzi artyści z zespołu „Mała nuta”, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Pawłowie. Jak przyznał Maciej Bidziński, dyrektor placówki, w tym roku poziom artystyczny był bardzo wysoki.

- Dzieci z zespołu, którym kieruję, zaśpiewały kolędę „A wczora z wieczora”. Przygotowania do koncertu trwały tak naprawdę cały adwent. W tym czasie wiele razy śpiewaliśmy podczas różnych spotkań świątecznych, więc dzieci bardzo dobrze opanowały tę kolędę. Ten konkurs jest bardzo prestiżowy i z roku na rok poziom artystyczny jest wyższy - przyznał Maciej Bidziński.

W sumie podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z wysokości” przed publicznością zaprezentowało się 30 wokalistów i zespołów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama