Urzędnicy będą pracować dłużej. Zmniejszą się kolejki w wydziale komunikacji

Data publikacji: 12.01.2020 09:45
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Na zdjęciu Artur Berus  starosta powiatu skarżyskiego

Na zdjęciu: Artur Berus - starosta powiatu skarżyskiego
29.11.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Łatwiej będzie zarejestrować samochód w powiecie skarżyskim. Od 1 lutego wydłużą się godziny pracy Wydziału Komunikacji w starostwie.

Każdy, kto w ostatnich miesiącach chciał zarejestrować samochód wie, że nie jest to łatwa sprawa. Kolejki w wydziałach komunikacji są długie, a oczekiwanie trwa po kilka godzin. Aby zmniejszyć kolejki starostwo powiatowe w Skarżysku - Kamiennej postanowiło wydłużyć czas pracy Wydziału Komunikacji.

Już przez kilka dni w grudniu urzędnicy pracowali do godziny 17.30. Od 1 lutego w ten sposób będzie wyglądała na stałe praca w poniedziałki. Wydział będzie czynny do godziny 17.00, a nie jak do tej pory do 16.00 - informuje starosta Artur Berus. Dodatkowo przy każdym okienku zamontowano terminale płatnicze, a w holu starostwa będzie kasa automatyczna. W ten sposób, wliczając również tradycyjną kasę przy okienku, opłaty będzie można uiścić w trzech miejscach. Ma to rozładować kolejki i ułatwić procedury związane z rejestracją samochodu.

Zgodnie z zapowiedziami zmiany nie pociągną za sobą zatrudnienia dodatkowych osób. Przeorganizowana zostanie jedynie praca obecnych urzędników.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama