Dzieci ze Stąporkowa wystąpią w teatrze

Data publikacji: 12.01.2020 12:20
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W Stąporkowie rozpoczyna się nabór na zajęcia teatralne dla dzieci. Podczas spotkań mali aktorzy przygotują rekwizyty i scenografię oraz zagrają w przedstawieniu na podstawie tekstu Wandy Chotomskiej „Kabaret na jednej nodze”.

Warsztaty prowadzone przez stowarzyszenie „Kubuś” i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Stąporkowie rozpoczną się w lutym.

Michał Gajda ze stowarzyszenia „Kubuś” informuje, że podczas zajęć dzieci będą mogły uczestniczyć w powstawaniu spektaklu.

- Będą podzielone na dwie grupy: teatralną i plastyczną. Grupa teatralna będzie uczyć się ról i występować, a plastyczna przygotuje rekwizyty i scenografię do przedstawienia.

Jak dodaje dzieci będą miały także możliwość zobaczyć w Łodzi  prawdziwy teatr, a aktorzy opowiedzą im o swojej profesji.

- Dla uczestników warsztatów zorganizowano wyjazdu do teatru Arlekin w Łodzi na spektakl połączony z zajęciami i spotkaniem z aktorami. Zobaczą jak działa teatr od strony technicznej -    mówi Michał Gajda.

Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialny będzie Bartosz Gumulec aktor i reżyser z Piotrkowa Trybunalskiego. Pierwsze zajęcia odbędą się w Stąporkowie 8 lutego o godzinie 10.30. 30 kwietnia będziemy mogli obejrzeć finał ich wspólnych działań.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama