Życie codzienne, Biblia i starożytność. Wystawa w Iluzjon Art Cafe

Data publikacji: 12.01.2020 15:47
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Komentarze
12.01.2020 Sandomierz. Wystawa rysunku Daniela Parchety pt. Zwierciadło mojej duszy

12.01.2020 Sandomierz. Wystawa rysunku Daniela Parchety pt. „Zwierciadło mojej duszy”
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

„Zwierciadło mojej duszy” - to tytuł nowej wystawy w Iluzjon Art Cafe Sandomierskiego Centrum Kultury. Autorem prezentowanych na ekspozycji rysunków jest Daniel Parcheta, 20-letni mieszkaniec Wilczyc w powiecie sandomierskim.

Ciekawa technika prac i motywy przyciągające wzrok sprawiają, że wystawę ogląda się z przyjemnością. Inspiracją dla młodego artysty jest życie codzienne, Biblia i starożytność. Tytuły rysunków to m.in. „Owoc zakazany”, „Apokalipsa św. Jana”, „Znak bestii” i „Kusiciel”. 

W wielu pracach pojawia się motyw dłoni. Jeden z rysunków przedstawia dwie dłonie w uścisku, spomiędzy których wypełza wąż. Jak powiedział Daniel Parcheta, przesłaniem tej pracy jest to, aby uważać, z kim ma się do czynienia, strzec się ludzi fałszywych, nie ufać każdemu. Autor wystawy dodał, że podczas pracy nad danym rysunkiem stara się wykazać jak największą kreatywnością. Nie ukrywa, że podpowiedzi szuka często w Internecie.

Daniel Parcheta jest samoukiem. Skończył Technikum Informatyczne w Sandomierzu. Powiedział, że już od najmłodszych lat wykazywał zdolności plastyczne i marzył, aby zostać artystą. Swoją pierwszą wystawę miał w sierpniu ubiegłego roku podczas Gminnego Święta Plonów w Wilczycach. Planuje wyjazd za granicę. Jego profil na Instagramie obserwuje 15 tys. osób. Wystawa prac Daniela Parchety w Iluzjon Art Cafe potrwa do 30 stycznia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama