„Jędrzejowskie grajki lokalnym dziedzictwem”. Jak będzie wyglądała tegoroczna edycja?

Data publikacji: 12.01.2020 17:42
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Kultura
Komentarze
12.01.2020 Jędrzejów. Komitet organizacyjny imprezy Jędrzejowskie grajki lokalnym dziedzictwem. Na zdjęciu w drugim rzędzie od lewej Marek Chowaniec Ryszard Nowak Leszek Chabior Henryk Michałkiewicz Marek Chudzik i Zbigniew Kasprzak. W pierwszym rzędzie od lewej Monika Struzik Ewa Adamczyk i Barbara Skomra

12.01.2020 Jędrzejów. Komitet organizacyjny imprezy „Jędrzejowskie grajki lokalnym dziedzictwem”. Na zdjęciu (w drugim rzędzie od lewej): Marek Chowaniec, Ryszard Nowak, Leszek Chabior, Henryk Michałkiewicz, Marek Chudzik i Zbigniew Kasprzak. W pierwszym rzędzie od lewej: Monika Struzik, Ewa Adamczyk i Barbara Skomra
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Trwają przygotowania do II edycji imprezy „Jędrzejowskie grajki lokalnym dziedzictwem”. Odbędzie się ona w dniach 12-13 września, a zainauguruje ją barwny korowód, który do amfiteatru Centrum Kultury w Jędrzejowie wyruszy z parku 700-lecia.

Komitet organizacyjny opracowuje już scenariusz tegorocznej imprezy oraz przygotowuje wniosek, który pozwoli Stowarzyszeniu „Hej Jędrzejowskie Grajki” pozyskać pieniądze na ten cel. Henryk Michałkiewicz, wiceprezes stowarzyszenia mówi, że chodzi o środki z Narodowego Centrum Kultury. Otrzymać można do 150 tys. zł. 

- Te pieniądze dałyby możliwość zorganizowania dużo większej imprezy niż w roku ubiegłym, ale aby je otrzymać, należy do 15 stycznia złożyć wniosek - dodał prezes Michałkiewicz.

Marek Chowaniec, prezes Stowarzyszenia „Hej Jędrzejowskie Grajki” informuje, że II edycja imprezy planowana jest w konwencji poprawin.

- Pierwszego dnia podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się prezentacja zespołów weselnych, natomiast drugiego - kapel ludowych. W ramach imprezy reaktywowana zostanie Kapela Podwórkowa oraz zorganizowany będzie pierwszy jarmark „Cuda-wianki”, mający na celu promocję lokalnego rękodzieła. Ponadto mieszkańcy pod czujnym okiem malarza Zbigniewa Kasprzaka wspólnie namalują panoramę Jędrzejowa. Zaśpiewamy także piosenkę „Przeżyj to sam” - mówi Marek Chowaniec.

Dwudniową imprezę uświetni Festiwal Smaków wraz ze Zlotem Food Trucków, starych samochodów i motocykli. Będzie można oglądać także wystawy malarskie i fotograficzne.

Stowarzyszenie „Hej Jędrzejowskie Grajki” powstało w 2018 roku i skupia sympatyków muzyki biesiadnej i weselnej oraz kapel ludowych.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama