Trzy medale świętokrzyskich kolarzy

Data publikacji: 12.01.2020 18:50
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Patryk Kostecki

Patryk Kostecki
Fot. archiwum własne

Trzy medale wywalczyli zawodnicy z regionu świętokrzyskiego na rozegranych w Szczekocinach 83. Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Przełajowym. Drugi w elicie był Patryk Kostecki z Domin Sport, trzeci w gronie młodzieżowców - włoszczowianin Krzysztof Domin z Iseo Serratura Rime Carnovali, a pierwszy w grupie Masters IVB - kielczanin Waldemar Banasiński z grupy Browar Fortuna.

Po raz ósmy z rzędu mistrzem Polski w kolarstwie przełajowym został Marek Konwa z UKS Krupiński Suszec. 29-letni olimpijczyk z Londynu wyprzedził Patryka Kosteckiego z Domin Sport Włoszczowa i Bartosza Miklera MLUKS Victoria Jarocin Accen, którzy przed rokiem w Strzelcach Krajeńskich również stali na podium, ale w odwrotnej kolejności.

- Marek znów wygrał, ale Patryk stracił do niego tylko 24 sekundy. Jest więc coraz bliżej mistrza i mam nadzieję, że w przyszłym roku stanie w końcu na najwyższym stopniu podium - stwierdził dyrektor sportowy włoszczowskiej grupy, Andrzej Domin.

Wśród młodzieżowców pierwszy był Stanisław Nowak (Volkswagen Samochody Dostawcza MTB), drugi Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Dostawcza MTB), a trzeci syn Andrzeja Domina - Krzysztof, który w tym sezonie będzie jeździł we włoskiej grupie Iseo Serratura Rime Carnovali.

- Jest medal, więc się cieszę. Do drugiego miejsca Krzysiek stracił 33 sekundy. Walczył do samego końca - powiedział Andrzej Domin.

Waldemar Banasiński podczas mistrzostw Europy MTB Brno28.07.2019 / Fot. mat. organizatora

W kategorii Masters IVB bezapelacyjnie najlepszy był kielczanin Waldemar Banasiński. Kolarz grupy Browar Fortuna drugiego na mecie Marka Sorbiana wyprzedził o 3 minuty i 30 sekund.

adv adv
Wiadomości
Reklama