Końskie chcą wyprzedzić rynek budowlany

Data publikacji: 13.01.2020 15:41
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich

Na zdjęciu: Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich
19.07.2019 / Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Władze Końskich chcą wykorzystać kolejne rządowe dotacje na poszerzanie sieci dróg gminnych. Miasto złożyło wnioski o dofinansowanie 7 zadań o wartości 17 mln zł. Nie czekając na rozstrzygnięcie konkursu, magistrat już w styczniu ogłosił przetargi na 4 drogi.

Burmistrz Krzysztof Obratański podkreśla, że powstanie całej sieci długo oczekiwanych dróg gminnych jest jednym z jego priorytetów. Burmistrz zabiega o powstanie nowych tras, które do tej pory były jedynie nieutwardzonymi, drogami gruntowymi, chodzi m.in. o ul. Warsztatową, Źródlaną i Izabelowską, nieopodal cmentarza.

- Wiemy, że rozstrzygnięcie konkursowe będzie na przełomie marca i kwietnia. Natomiast już dzisiaj mamy wiedzę, że pierwszy etap postępowania konkursowego mamy za sobą i wypadł dla nas korzystnie – mówi Krzysztof Obratański.

Burmistrz nie czeka na wynik konkursu i ogłasza przetargi. Jak mówi znalezienie wykonawców zimą jest dużo łatwiejsze, z drugiej strony wyniki przetargu będą cennym źródłem informacji o sytuacji na rynku budowlanym.

W trakcie realizacji jest obecnie 10 zadań drogowych, część już jest bliska zakończenia.

Zadania zgłoszone do konkursu:

Ul. Warsztatowa
Ul. Źródlana
Ul. Izabelowska
Łącznik między ul. Polną i Krakowską
Rondo ul. Kazanowska, Piłsudskiego, 3 Maja
Tereny inwestycyjne Końskie-Kornica

Tagi do tego wpisu
Reklama