Po tragedii w Jędrzejowie. Matka 3-miesięcznej dziewczynki stanie przed sądem

Data publikacji: 13.01.2020 16:32
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Patrycja M., matka 3-miesięcznej dziewczynki, której ciało znaleziono w jednym z mieszkań w Jędrzejowie stanie przed sądem. Prokuratura skierowała w tej sprawie akt oskarżenia. Śledczy ustalili jednak, że kobieta bezpośrednio nie przyczyniła się do śmierci dziecka. Jest jednak oskarżona m.in. o posiadanie narkotyków.

Agnieszka Adamczyk, szefowa Prokuratury Rejonowej w Jędrzejowie informuje, że kobieta odpowie także za to, że w dniach 6-7 sierpnia 2019 roku naraziła swoje 3-miesięczne córki bliźniaczki na utratę życia i ciężki uszczerbek na zdrowiu, ponieważ sprawowała nad nimi opiekę w stanie nietrzeźwości. Miała wówczas 1,3 promila alkoholu we krwi.

7 sierpnia 2019 roku na numer alarmowy zadzwoniła mieszkanka Jędrzejowa, która usłyszała wołanie o pomoc sąsiadki. Na miejsce pojechali policjanci, a także karetka pogotowia. Stwierdzono, że 3-miesięczna dziewczynka nie żyje. W śledztwie ustalono, że dziecko cierpiało na śródmiąższowe zapalenie płuc.

- Ta choroba rozwija się niezwykle dynamicznie i nie muszą występować objawy świadczące o tym, że dziecko wymaga opieki medycznej - dodaje prokurator.

Wcześniej w tym domu nie dochodziło do interwencji policji, a rodzina nie miała założonej Niebieskiej Karty. Akt oskarżenia skierowano do Sądu Rejonowego w Jędrzejowie.

Reklama