Kto znajdzie się w gronie laureatów Świętokrzyskiej Victorii?

Data publikacji: 13.01.2020 16:46
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do XII edycji Nagrody Świętokrzyska Victoria. Wyróżnienie ustanowione przez marszałka województwa trafi do zasłużonych w regionie osób, przedsiębiorców i samorządów.

Właśnie w tych trzech kategoriach zostaną wyłonieni zwycięzcy.  

- Zakres jest bardzo szeroki, więc w zasadzie do nagrody mogą pretendować wszystkie osoby i instytucje zasłużone dla samorządu województwa - mówi marszałek Andrzej Bętkowski. Jak dodaje, wśród przedsiębiorców poszukiwani są ci, którzy osiągają sukcesy w swoich dziedzinach, natomiast kategoria „osobowość” jest bardzo rozległa. Zgłaszać można między innymi osoby, które się wyróżniają na tle artystycznym, czy społecznym.

Ostatecznie o wyborze nagrodzonych zadecyduje kapituła. - W jej skład wchodzi kilkanaście osób - zaznacza marszałek. - Są to rektorzy kieleckich uczelni, laureaci poprzednich edycji, członkowie zarządu województwa i radni sejmiku województwa - wymienia marszałek Bętkowski.

Nabór wniosków potrwa do 31 stycznia. Po jego zakończeniu kapituła wyłoni nominowanych w każdej kategorii, a następnie wybierze laureatów. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 25 lutego w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Reklama