Kuratorium czeka na zgłoszenia dotyczące feryjnych problemów

Data publikacji: 13.01.2020 17:38
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Kazimierz Mądzik  świętokrzyski kurator oświaty

Kazimierz Mądzik - świętokrzyski kurator oświaty
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

512 172 140 - to numer telefonu interwencyjnego, który uruchomiło Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. Jak mówi kierujący urzędem Kazimierz Mądzik, numer jest przeznaczony dla rodziców, których dzieci spędzają w naszym regionie ferie.

- Pilnujemy bezpieczeństwa dzieci. Pod numer interwencyjny można zgłaszać wszelkie sytuacje, które nie powinny mieć miejsca podczas wypoczynku. My jedziemy i sprawdzamy każde zgłoszenie, ewentualnie przekazujemy je odpowiednim służbom. Opierając się na doświadczeniach z wakacji wiem, że takie sytuacje się zdarzają - twierdzi Kazimierz Mądzik.

Jak dodaje, był przypadek, że organizator wypoczynku został ukarany grzywną, bowiem nie zgłosił go wcześniej, mimo iż wymagają tego przepisy.

Dzieci z niektórych regionów Polski rozpoczęły już zimowe ferie. Pod koniec stycznia przerwę będą mieli też uczniowie z naszego województwa. Kurator zachęca rodziców, żeby przed wyjazdem swoich pociech zadbali o ich bezpieczeństwo.

- Powinni sprawdzić, czy wypoczynek jest w rejestrze prowadzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jeżeli go tam nie ma, to jest organizowany nielegalnie. Tuż przed samą podróżą warto wezwać policję, żeby zbadała autokar, który zabierze dziecko na wypoczynek - zachęca Kazimierz Mądzik.

Kwalifikacje kadry, która będzie opiekowała się naszymi dziećmi, można sprawdzić w kuratorium.

27 stycznia ferie zimowe rozpoczną się w naszym województwie. Do 9 lutego przerwę w nauce będzie miało prawie 190 tys. uczniów.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama