Premier o nominacji „Bożego Ciała” do Oscara: kolejne pokolenie polskich reżyserów wchodzi na światowe salony

Data publikacji: 13.01.2020 20:08
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: PAP


Fot. mat. prasowe

Nominacja do Oskara dla filmu Jana Komasy „Boże Ciało” to zdecydowanie wiadomość dnia. Kolejne pokolenie polskich reżyserów w wielkim stylu wchodzi na światowe salony - napisał w poniedziałek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Do ogłoszonej w poniedziałek nominacji „Bożego Ciała” do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy, odniósł się na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

„Nominacja do Oskara dla filmu Jana Komasy +Boże Ciało/Corpus Christi+ to zdecydowanie wiadomość dnia. Ostatnie lata to dla polskiego kina pasmo międzynarodowych sukcesów. Wszyscy pamiętamy „Idę”, „Zimną Wojnę” czy film „Twój Vincent”. Kolejne pokolenie polskich reżyserów w wielkim stylu wchodzi na światowe salony. Gratuluję i trzymam kciuki za werdykt amerykańskiej The Academy” - napisał Morawiecki.

Obok „Bożego Ciała” Jana Komasy o statuetkę 92. Oscarów w kategorii „najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy” powalczą też: „Kraina miodu” Ljubomira Stefanowa i Tamary Kotewskiej, zdobywca canneńskiej Złotej Palmy „Parasite” Bonga Joon-ho, uhonorowani w Cannes Nagrodą Specjalną Jury „Nędznicy” Ladja Ly oraz „Ból i blask” Pedro Almodovara, który przyniósł grającemu w nim główną rolę Antonio Banderasowi nagrodę w Cannes dla najlepszego aktora.

Laureaci najbardziej prestiżowych nagród świata filmu zostaną ogłoszeni 9 lutego w Los Angeles. W tym roku po raz pierwszy dotychczasową kategorię „najlepszy film nieanglojęzyczny” zastąpi „najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy”.

adv adv
Wiadomości
Reklama