Kogo boi się kandydat PSL?

Data publikacji: 14.01.2020 10:04
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.11.2019. Kielce. Czesław Siekierski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego

04.11.2019. Kielce. Czesław Siekierski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Kandydatka Platformy Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Szymon Hołownia to obok urzędującego Prezydenta Andrzeja Dudy najpoważniejsi przeciwnicy kandydata PSL w najbliższych wyborach - uważa poseł PSL Czesław Siekierski.

Jak dodał, trudno jednak ocenić, kto znajdzie się w drugiej turze, a sondaże wskazujące obecnie niskie poparcie Władysława Kosiniaka-Kamysza mogą się zmienić, gdy rozpocznie się właściwa  kampania wyborcza. Na razie opinia publiczna żyje sprawą spotkania w Jerozolimie, czy wypowiedziami Putina. Kandydaci nie rozpoczęli jeszcze przedstawiania własnych programów.

Parlamentarzysta jest przekonany, że lider PSL jest poważnym kandydatem mającym doświadczenie polityczne, a wyjście stronnictwa z Koalicji Europejskiej tylko wzmocniło jego pozycję. Pytany o to, kogo najbardziej obawia się wśród konkurentów, stwierdził, że obok urzędującego prezydenta duże szanse ma kandydatka PO i Szymon Hołownia, za którym jak się wyraził "nie wiadomo, jakie siły  stoją".

Komentując z kolej niskie poparcie dla Kosiniaka-Kamysza wynoszące około 9 proc., uważa że ten trend można jeszcze odwrócić, gdy rozpocznie się prawdziwa kampania, a kandydaci będą mieli okazje przedstawić swoje programy.

Ponadto ludowcy liczą na powtórzenie sytuacji z przed 5 lat, gdy faworytem wyborów był urzędujący prezydent Bronisław Komorowski, a wygrał je Andrzej Duda, chociaż sondaże wskazywały na tego pierwszego.

adv adv
Wiadomości
Reklama