Jakie powinno być ubezpieczenie turystyczne na zagraniczny wyjazd?

Data publikacji: 14.01.2020 10:36
Autor: Paweł Solarz / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.01.2020. Kielce. Na zdjęciu: Grażyna Adydan - agent ubezpieczeniowy

14.01.2020. Kielce. Na zdjęciu: Grażyna Adydan - agent ubezpieczeniowy
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

- Brak dobrego ubezpieczenia turystycznego na zagraniczny wyjazd to duży błąd - powiedziała w „Na każdą pogodę” Grażyna Adydan.

Agentka ubezpieczeniowa tłumaczyła, że ubezpieczenie może być przygotowane pod nasze potrzeby. Większość dostępnych polis to pakiety kilku umów, na które składają się cztery podstawowe elementy: koszty leczenia i assistance (KL), odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym (OC), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) i bagażu podróżnego.

Suma ubezpieczenia - jeśli chodzi o kraje Unii Europejskiej - nie powinna być mniejsza niż 200 tys. euro. 300 tys. euro to wysokość ubezpieczenia dotycząca  krajów nie należących do Wspólnoty. Natomiast wyjeżdżając do USA koszty ubezpieczenia powinny wynosić co najmniej 0,5 mln zł.

Warto również wyjeżdżając do jednego z krajów Unii Europejskiej wyrobić dla siebie i rodziny Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej w szpitalach i placówkach zdrowia jesteśmy traktowani jak obywatele kraju, w którym przebywamy - wyjaśniła Grażyna Adydan.

Posłuchaj rozmowy

Część pierwsza:

Część druga:

Reklama