Śmieciowy pat w powiecie kieleckim na razie bez rozwiązania

Data publikacji: 14.01.2020 11:55
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Promniku

Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Promniku
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Patowa sytuacja z odbiorem śmieci w gminach powiatu kieleckiego. Większość przedsiębiorców nie odbiera zmieszanych odpadów komunalnych od mieszkańców, ponieważ nie mają ich dokąd wywieźć.

Jak informowaliśmy, to efekt ograniczenia przyjęć odpadów przez sortownię w Promniku. Samorządowcy liczą, że sytuacja zmieni się po dzisiejszym spotkaniu z prezydentem Kielc.

Jak informuje Zbigniew Zieliński, właściciel Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Zieliński, który odbiera odpady z gmin Strawczyn, Mniów i Miedziana Góra, zaplanowany na dziś odbiór zmieszanych śmieci nie odbędzie się, ponieważ nie udało się znaleźć składowiska, do którego można by je zawieźć. Przyznaje, że odbioru odmówiły sortownie w Końskich, Rzędowie i Janiku koło Ostrowca. Firma w dalszym ciągu poszukuje odbiorcy. Jak mówi Zbigniew Zieliński, od mieszkańców tych gmin będą na razie zbierane wyłącznie odpady segregowane.

Zmieszane śmieci zostaną zebrane dziś w gminie Masłów, natomiast w gminach Piekoszów i Morawica odbiory od mieszkańców zostały wstrzymane.

- Planowo, śmieci niesegregowane miały zostać zabrane od mieszkańców Jaworzni, ale tak się nie stanie - informuje Zbigniew Piątek, wójt gminy Piekoszów.

Dodaje, że jeśli dzisiaj zapadną decyzje w sprawie Promnika, to jest w stanie od razu je zebrać i zawieźć do sortowni.

Włodarze gmin z powiatu kieleckiego wiążą duże nadzieje z dzisiejszym spotkaniem z prezydentem w tej sprawie i liczą, że lada dzień odpady będą normalnie przyjmowane przez zakład.

- Jeśli nie, to ja sobie tego nie wyobrażam. Mieszkańcy płacą po to, żeby te śmieci zostały od nich odebrane - mówi wójt Zbigniew Piątek.

Spotkanie włodarzy z prezydentem odbędzie się o godzinie 14.00 w urzędzie miasta. Niewykluczone, że wezmą w nim udział także przedsiębiorcy.

Tagi do tego wpisu
Reklama