Oferta dla pasjonatów informatyki

Data publikacji: 14.01.2020 14:50
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze

 
Kielce. 26.10.2018 / Fot. Kamil Dziewit / Politechnika Świętokrzyska

Warsztaty z inżynierią danych proponuje uczniom szkół średnich Politechnika Świętokrzyska. Uczelnia właśnie rozpoczęła nabór. Jak mówi Marzena Nowakowska, kierownik Zakładu Informatyki Stosowanej, warsztaty skierowane są do pasjonatów nowoczesnych technologii i programowania.

- To będą warsztaty przed komputerem. Czyli uczniowie, miejmy nadzieję nasi przyszli studenci, wzięliby udział najpierw w krótkim wykładzie wprowadzającym, a później realizowaliby zadania -  tłumaczy dr Marzena Nowakowska.

Wśród zadań byłoby na przykład tworzenie bazy danych i pisanie aplikacji. Jak podkreśla Marzena Nowakowska, specjaliści w zakresie inżynierii danych są poszukiwani na rynku pracy.

- Były badania robione w Stanach Zjednoczonych, to absolwenci kierunku data engineering czy data science są bardzo poszukiwani, są na drugim miejscu na liście najbardziej potrzebnych specjalistów. To jest kierunek bardzo praktyczny - twierdzi kierownik Zakładu Informatyki Stosowanej.

Pierwszy Dzień z Inżynierią Danych zaplanowano na 15 lutego. Na stronie Politechniki Świętokrzyskiej jest formularz, za pomocą którego można się zapisywać na warsztaty. Wkrótce do szkół średnich dotrą też zaproszenia i plakaty zachęcające do wzięcia udziału.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama